61 festival

Članci

KONCERT

povodom svečanog otvaranja

61. Festivala muzičkih i baletskih škola Srbije

 

Velika sala Kulturnog centra Zrenjanina

nedelja, 7. maj 2017. u 19 časova

 

 

1. Frenk Čerčil (Frank Churchill) – aranžman Dragana Damjan

Ko se boji vuka još (Who's afraid of the Big Bad Wolf)

Muzika iz animiranog filma Tri praseta

 

Hor pripremnog razreda Muzičke škole ''Josif Marinković'' i Kreativne muzičke radionice – muzičkog zabavišta ''Kolegijum''

Kamerni ansambl tambura i harmonika  

Solisti: Lena Milovac, Ivana Goršćak i Nevena Petrić

Saradnici: Snežana Pecarski – flauta, Natalija Pejčić – violina, Marko Pejčić – klavir

Dirigent: Sanja Popović

 

2. Klaus  Badel (Klaus Badelt)  – aranžman Noa Engot (Noah Angott)

On je pirat (He’s a pirate)

Muzika iz igranog filma Pirati sa Kariba

 

Gudački orkestar osnovne i srednje škole

Dirigent: Vesna Nemčev

 

3. Henri Mancini (Henry Mancini) – aranžman Slobodan Ćirić

Pink Panter (The Pink Panther Theme)

Muzika iz igranog filma Pink Panter

 

Duvački orkestar osnovne i srednje škole

Klavirski saradnik: Isidora Dakić (II vio)

Dirigent: Branislav Gagić

 

4. Petar Iljič Čajkovski (Pyotr Ilich Tchaikovsky) – aranžman Dragana Damjan

Uspavana lepotica (The Sleeping Beauty)

Muzika iz animiranog filma Uspavana lepotica

 

Hor i gudački orkestar osnovne škole

Klavirski saradnik: Tina Nikolovski

Dirigent: Vesna Nemčev

 

5. Mel Levin (Mel Leven) – aranžman Dragana Damjan

Kruela de Vil (Cruella de Vil)

Muzika iz animiranog filma 101 dalmatinac

 

Hor i orkestar osnovne i srednje škole

Klavirski saradnik: Aniko Gardinovački

Dirigent: Zorica Kozlovački

 

6. Man Menken (Man Menken)– aranžman Dragana Damjan

Na morskom dnu (Under the Sea)

Muzika iz animiranog filma Mala sirena

 

Hor i orkestar osnovne i srednje škole

Klavirski saradnici: Tina Nikolovski i Marko Pejčić

Dirigent: mr Senka Milisavljević

 

7. Frenk Čerčil (Frank Churchill) – aranžman Dragana Damjan

Haj-ho (Heigh-Ho)

Muzika iz animiranog filma Snežana i sedam patuljaka

 

Hor i orkestar osnovne i srednje škole

Klavirski saradnik: Tina Nikolovski

Dirigent: Branislav Gagić

 

8. Kristofer Tin (Christopher Tin) – aranžman Jakob Henson (Jacob Hanson)

Baba jetu (Baba Yetu)

Muzika iz video igre  Civilizacija IV

 

Hor i orkestar osnovne i srednje škole

Klavirski saradnik: Aniko Gardinovački

Dirigent: Zorica Kozlovački

 

9. Ričard M. Šerman/Robert B. Šerman (Richard M. Scherman/Robert B. Scherman) – aranžman Dragana Damjan

Svi bi hteli da su kao mi (Everybody Wants to be a Cat)

Muzika iz animiranog filma Mačke iz visokog društva

 

Svi učesnici

Klavirski saradnik: Marko Pejčić

Dirigent: mr Senka Milisavljević

 

KONCERT

učenika Muzičke škole ''Josif Marinković'' Zrenjanin

 

Svečana sala Muzičke škole ''Josif Marinković'' Zrenjanin

sreda, 10. maj 2017. godine u 19 časova

 

 

1. O. Rieding: Koncert h-mol, I stav

Izvodi: Anastazija Labanc, II omo, violina

Klavirski saradnik: Nemanja Števanov

Klasa: Vilma Dutina

 

2. J. Krieger: Menuet, Ždral                        

Izvodi: Sergej Lacmanović, I omo, truba

Klasa: Slobodan Ćirić

 

3. D. Henson-Conant: Slavuj        

Izvodi: Milica Stanar, II omo, harfa

Klasa: Jovana Bjele

 

4. A. Verchuren: Mizet                                 

Izvodi: Dario Mihaljević, III omo, harmonika

Klasa: Branislav Simić

 

5. F. J. Gossec: Gavota

Izvodi: Šiveg Ema, II omo, violina

Klavirski saradnik: Jelena Ninković

Klasa: Tibor Šiveg

 

6. C. Debussy: Dr. Gradus ad Parnasum, Mali pastir        

Izvodi: Danica Momirov, V omo, klavir

Klasa: Dijana Bugarski Miškeljin

 

7. B. Andres: Kola                            

Izvodi: Lenka Zdravić, V omo, harfa

Klasa. Jovana Bjele

 

8. W. Bernau: I i II stav iz Ciganske svite

Izvodi: Darko Neda, Vi omo, harmonika

Klasa: Zoltan Mezei

 

9. J. K. Mertz: Le Gondolier   

Izvodi: Ivana Sakač, VI omo, gitara

Klasa: Veljko Torbica

 

10. C. Saint-Saens: Sonata za klarinet i klavir, I stav 

Izvodi: Isidora Vlašić, II vio, klarinet

Klavirski saradnik: Marieta Gigić

 

 

11. A. Scriabin: Etida   

Izvodi: Anton Makan, II vio, klavir

Klasa: Melita Mironović

 

12. A. Dvorak: Slovenski ples e-mol       

Izvodi: Klavirski duo Fiorente – Florian Jenovan (II vio) i Anton Makan (II vio)

Klasa: Ljubica Blagojević

 

13. Lightfoot: Dona Nobis Pacem     

Izvodi: Kamerni sastav Bianco Nero – Danijela Kondić (I vio, solo pevanje), Vladimir Jakšić (II vio, solo pevanje) i Jelena Jerković (III vio, klavir)

Klasa: Ana Aleksić Šajrer

 

14. C. Debussy: Mesečina

Izvodi: Klavirski duo CMIC – Milan Slijepčević (III vio) i Ivan Komanov (IV vio)

Klasa: Ljubica Blagojević

 

15. P. Dikinson: Pet falsifikata       

Izvodi: Klavirski duo Blondes  Noires  - Mina Damjanov (I vio) i Jelena Jerković (III vio)

Klasa: Tina Nikolovski

 

16. S. Prokofiev: Tokata             

Izvodi: Milan Slijepčević, III vio klavir

Klasa: Melita Mironović

 

KONCERT

najboljih učesnika

61. Festivala muzičkih i baletskih škola Srbije

 

Velika sala Kulturnog centra Zrenjanina

subota, 13. maj 2017. u 19 časova

 

* Program će biti poznat na dan održavanja koncerta.

Ulaz na sva dešavanja je slobodan!

DOBRODOŠLI!

Kontakt

Za sva pitanje možete nas kontaktirati putem:

  •  Telefon: +381 (0) 23/561-104

Poveži se sa nama...

Mi smo i na socijalnim mrežama.... Poveži se sa nama da budemo u kontaktu!