Ove godine, od 2. do 5. oktobra, u Beogradu je održan 48. Međunarodni susret dece Evrope pod nazivom "Radost Evorpe". Tim povodom, na otvaranju 2.10.2017. godine, duvački orkestar Muzičke škole "Josif Marinković" iz Zrenjanina i orkestar muzičkog centra "Brass junior"iz Pančeva  marševskim koracima do Kalemegdana su izvodili četiri marša zajedno uz vođstvo profesora Branislava Gagića. Među njima je i nama poznatiji marš "Pioniri". Ceo ovaj festival su upotpunjavala i deca iz raznih država koja su na kreativan način predstavljala svoj narod.

Naš orkestar je prvi put ove godine učestvovao u ovom festivalu, a prvi utisci naših članova su veoma pozitivni. Profesor Branislav Gagić je veoma zadovoljan kako je orkestar dao sve od sebe i učinio da ovaj festival bude još posebniji. Kao i svaki put, profesor i članovi orkestra se nadaju daljoj saradnji i novim poznanstvima.

Više fotografija sa manifestacije "Radost Evrope" možete videti ovde.

Tekst priredila Marina Mijatov, učenica III razreda srednje škole