70 godina postojanja skole

IX Vojvođanski festival harfe održava se u subotu, 10. marta 2018, u Svečanoj sali Muzičke škole "Josif Marinković" Zrenjanin. Pored škole-domaćina, učestvuju i učenici iz MŠ "Isidor Bajić" Novi Sad, MŠ "Jovan Bandur" Pančevo, MŠ "Josif Marinković" Vršac, MŠ"Mokranjac" Beograd, MŠ "Stanković" Beograd, MŠ "Petar Konjović" Beograd, kao i studenti harfe sa Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu i Akademije umetnosti u Novom Sadu.

Festival počinje u 9:30h i prvo će nastupati učenici na renesansnoj harfi. U 11:00 nastupaju najmlađi – predkategorija, a posle njih nastupaju studenti. Nakon pauze za ručak takmičarski deo Vojvođanskog festivala harfe se nastavlja u 15:00 kada nastupa V kategorija. Festival se završava nastupom učenika srednje škole.

Takmičare će ocenjivati stručni žiri sastavljen od eminentnih profesora iz Novog Sada i Beograda. Zatvaranje IX Vojvođanskog festivala harfe i podela diploma je u 17:00, kada će nastupiti i najuspešniji učesnici.

Ulaz na IX Vojvođanski festival harfe je solobodan!

DOBRODOŠLI!