70 godina postojanja skole

Na konkursu koji je raspisao Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje Muzičkoj školi "Josif Marinković" Zrenjanijn je, za radove na sanaciji vlage u zgradi škole, odobreno 2.400.000,00 dinara. Predsednik Pokrajinske vlade, Igor Mirović, uručio je ugovore za projekte koji su odobreni na pomenutom konkursu na svečanom potpisivanju ugovora, 4. aprila u zgradi Pokrajinske vlade. Radovi na zgradi naše škole sprovešće se u toku predstojećeg letnjeg raspusta.

Osim ovog projekta, u prethodnom periodu završena je popravka krova, takođe uz pomoć sredstava dobijenih od Pokrajinske vlade. U toku zimskog raspusta, zahvaljujući sponzorima – a posebno Goranu Nikoliću i firmi "Gigos" – renovirana je Svečana sala škole, dok je prolećni raspust iskorišten za preuređenje enterijera škole, konkretno za renoviranje četiri kancelarije i zbornice.

Zbog svih radova na infrastrukturi objekta, škola je trenutno u mnogo boljem stanju u odnosu na ranije godine.